TESLA Battery Day

Tesla kırmızı

Tesla Battery Day (Batarya Günü) organizasyonu ile yakın gelecekte devreye almayı planladıkları yeni teknolojilerini tüm dünyaya duyurdu. 22 Eylül 2020’de yapılan sunumda Elon Musk üzerinde çalıştıkları yeni teknolojiler ile 3 yıl içinde batarya maliyetlerinde 56%’lık bir ucuzlama sağlayacaklarını açıkladı

İHA Nedir ?

Bayraktar akıncı iha

İnsansız Hava Araçları (İHA) hakkında en çok merak edilen konulara birlikte cevap arayalım. İHA/SİHA Nedir? , İnsansız Hava Araçlarının özellikleri nedir? , İHA‘ların sınıflandırması nasıl yapılır? , İHA’lar hangi görevlerde kullanılırlar?

Yerli Otomobil ve TOGG

Yerli otomobil mavi SUV

Yerli Otomobil tanıtımı 27 Aralık Cuma günü Gebze Bilişim Vadisinde kurulan tören alanında yapıldı. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) hazırladığı ön gösterim araçlarını Türkiye ve dünyadaki takipçilerinin beğenisine sundu. Organizasyonda ikisi SUV biri SEDAN olmak üzere 3 ön gösterim aracı ilk defa görücüye çıktı.

Otonom Araçlar İle Nasıl İletişim Kuracağız?

Sokakta karşıdan karşıya geçme anınızı zihninizde canlandıracak olursanız adımınızı yola atmadan önce şoför ile göz teması kurduğunuzu ve bir sonraki hareketin ne olacağı hakkında bir anlaşmaya vardığınızı göreceksiniz. Ancak otonom araçlar söz konusu olduğunda yayalar karşılarında bu iletişimi kurabilecekleri bir şoför bulamayacaklar. Peki o zaman ne yapacağız?