Kitap Önerisi – 2

Psikolog Beyhan Budak – Kendine İyi Davran Güzel İnsan

Kitap Önerileri yazı serisinin amacı okumaktan keyif aldığım, bana faydalı olduğuna inandığım kitapları sizlerle buluşturmaktı. Bunun ilk örneği olarak Mahfi Eğilmez’in Örneklerle Kolay Ekonomi kitabını incelemiştik. Ekonominin temel unsurlarını en basit haliyle anlatan bu kitabın ardından şimdi de psikoloji alanında uzman olmayan bizlerin çok rahat okuyabileceği ve gündelik hayatımızda karşılaştığımız sorunlara faydalı yaklaşımlar geliştirebileceğimiz bir kitabı inceleyeceğiz; Psikolog Beyhan Budak ’ın kaleme aldığı Kendine İyi Davran Güzel İnsan.

Okumaya devam et “Kitap Önerisi – 2”

En İyi Türkçe PodCast’ler

En sevdiğim türkçe podcast kayıtları
Kaynak: Matt Botsford @ Unsplash

Merhaba, bir aylık aradan sonra sizlerle paylaştığım bu yazımda son yıllarda özellikle trafikte geçirdiğim zamanı daha eğlenceli ve daha faydalı hale getiren bir iletişim kanalı olan Podcast ’lerden bahsedeceğim. Özellikle ABD’de çok yaygın olan Podcast ’lar son dönemde ülkemizde de hem çeşitlilik hem de kalite anlamında belli bir seviyeye ulaşmış durumda.

Yazının başlığı her ne kadar “En İyi Türkçe Podcast ’ler” olsa da bu önermenin subjektif bir tarafı olduğu kesin. Okuyacaklarınız bir araya toplanmış alanlarında söz sahibi uzmanların belirlediği ya da Türkiye genelinde yapılan bir Podcast anketinin çıktıları değil. Dolayısı ile bu yazıyı benim en severek dinlediğim ve sizlere önermekten çekinmeyeceğim podcast’ler listesi olarak da görebilirsiniz.

Okumaya devam et “En İyi Türkçe PodCast’ler”

Kitap Önerisi – 1

Dr. Mahfi Eğilmez – Örneklerle Kolay Ekonomi

Mahfi Eğilmez Örneklerle Kolay Ekonomi Kitabı

Kitap Önermekteki Motivasyonum Nedir?

Merhaba; bu bölümde en severek okuduğum kitaplar arasından seçtiklerimi sizlerle paylaşacağım. İlk paylaşımım Mahfi Eğilmez’in yazdığı Örneklerle Kolay Ekonomi Kitabı olacak.

Buradaki kriterim öne çıkan, çok satan veya yeni çıkan gibi güncel başlıklardan çok eserde veya yazarda beni etkileyen bir özellik olmasıdır. Dolayısı beni etkileyen bu özellikler üzerinden sizlere kitap önerilerinde bulunmayı amaçlıyorum. Bu sayede belki kitap seçimlerinize de bir katkım olur.

Okumaya devam et “Kitap Önerisi – 1”